Svajonių virtuvės įrengimo gidas

Individualaus dizaino baldų projektavimas ir gamyba Jūsų interjerui

7 paprasti žingsniai, kurie jūsų svajonę pavers realybe

Gyvenamosios erdvės projektavimas prasideda nuo dviejų pagrindinių erdvių išplanavimo. Viena iš jų – virtuvė. Joje nuolat “verda” gyvenimas: susiburia visa šeima, draugai, ruošiami gardžiausi patiekalai ir puikiai leidžiamas laikas.

Virtuvės baldai projektuojami taip, kad kuo geriau atitiktų individualius poreikius, būtų ergonomiški ir funkcionalūs. Reikia pripažinti, kad virtuvės projektavimas ir įrengimas nors ir įdomus, dažnai yra nelengvas procesas. Ypač jei tai darote pirmą kartą.

Norėdami Jums padėti sėkmingai įsirengti savo svajonių virtuvę, šiame gide aptarsime 7 paprastus žingsnius ir daugybę praktinių patarimų, kurie leis pradėti mėgautis naujaja virtuve kuo greičiau.

1 ŽINGSNIS

Planas

Planavimas lemia sėkmę

Virtuvė – dažnai vadinama namų branduoliu arba širdimi. Joje Jūs gaminate maistą, valgote, pramogaujate, o kartais visa tai darote net vienu metu. Todėl labai svarbu, kad joje viskas būtų kruopščiai apgalvota, stilinga, ergonomiška ir derėtų prie Jūsų interjero. Juk kokybiškai įrengta virtuvė vidutiniškai tarnauja apie 15 metų. Todėl svarbu, kad ji būtų įrengta ne tik profesionaliai, bet ir derėtų prie Jūsų interjero.

Patarimas

Jei tik yra galimybė, rekomenduojama apjungti virtuvės, valgomojo ir svetainės erdves. Ši aktyvi zona yra kertinė namų vieta, nes joje praleidžiama daugiausia laiko.

Tik nepamirškite, suderinti virtuvės ir besijungiančių patalpų interjero stilių, kad ji taptų harmoningos visumos dalimi.

Sukurta jums

Pirmiausia reikia išssiaiškinti, kas yra svarbu Jums. Planuojant virtuvę reikia gerai apgalvoti, kokia bus jos paskirtis. Ar ji bus tik maisto ruošimo vieta? O gal ji bus svarbiausia Jūsų namų erdvė, kurioje daug laiko praleisite pasisėdėjimui su šeima ar draugais? Nuo panašios vizijos ir reikėtų pradėti savo virtuvės planavimą.

Keletas klausimų, kuriuos galite apsvarstyti:

Ar Jūsų virtuvė bus naudojama:

A – tik maisto gaminimui?

B – maisto gaminimui ir valgymui?

C – maisto gaminimui, valgymui ir laiko leidimui? Ar dažnai rengiate pasilinksminimus? Kiek draugų dažniausiai dalyvauja?
Kokio stiliaus virtuvės norite? Ar ji derės su kitų erdvių interjeru?

Įsijauskite

Dabar yra laikas, kai galite leisti savo vaizduotei šėlti, analizuodami daugybę skirtingų stilių. Nustebsite, kaip greitai naujosios virtuvės vizija gims Jūsų galvoje. Nepamirškite užsirašinėti kylančias idėjas ir rinkti patinkančias nuotraukas. Visa tai bus naudinga pirmojo susitikimo su baldų projektuotojais metu.

2 ŽINGSNIS

NUSISTATYKITE BIUDŽETĄ

Leisti sau daugiau ar mažiau

Pagalvokite apie tai, kur turėtumėte išleisti daugiau ir kur galėtumėte pataupyti. Pavyzdžiui, profesionalų paslaugos gali kainuoti šiek tiek brangiau, bet profesionaliai ir kokybiškai suprojektuota bei sumontuota virtuvė bus patogesnė naudotis, žymiai ilgiau išlaikys savo prekinę išvaizdą ir stabilią konstrukciją. Sutaupę pinigų sumą, kuri dabar Jums atrodo nemaža, po 3-5 metų tikrai pasigailėsite jos neišleidę.

Paverskite savo svajonių virtuvę realybe

Yra labai lengva užsisvajoti ir neįvertinti savo galimybių. To pasekoje virtuvės kaina gali smarkiai išaugti ir vėliau nemaloniai nustebinti. Labai svarbu, kad savo projektui nusistatytumėte aiškų ir pasiekiamą biudžetą . Kai jį jau turite, galime keliauti toliau.

Patarimas

Apgalvokite, kiek prireikus galėtumėte viršyti biudžetą, jei atsirastų nenumatytų išlaidų.

Stebuklingo skaičiaus radimas

Kai jau maždaug žinote, ko norite ir kiek galite tam skirti, pats laikas susitikti su profesionalais. Jie pasakys, ar Jūsų tikslai yra pasiekiami su planuojamu biudžetu. Darbas su profesionalais padės efektyviau susiplanuoti ir pasiekti norimą rezultatą biudžeto ribose. Prisiminkite, kad virtuvės įrengimas paprastai kainuoja daugiau negu dažnai yra įsivaizduojama. Todėl įsitikinkite, kad visus norus atidžiai apsvarstėte.

3 ŽINGSNIS

RINKITĖS PROFESIONALUS

Skirtumas tarp gero ir puikaus

Gerai įrengta virtuvė yra ta, kuri yra ergonomiška, patvari ir dera prie bendro interjero. Todėl yra daug privalumų renkantis, kad svajonę įgyvendintų profesionalai. Projektavimo klaidos ir neprofesionalus darbas gali ne tik sugadinti Jūsų naujosios virtuvės vaizdą, bet ir sukelti dideles problemas ateityje, kurias sutvarkyti ne tik kad kainuos, bet ir užims nemažai laiko. Profesionalai Jums patars dėl technologinių ir ergonominių sprendimų, naujausių tendencijų, medžiagų, įrangos ir kitų priedų.

Patarimas

Ar bendraujate su profesionalais? Juos atskirsite pagal sujungtų detalių kokybę ir preciziškumą.

Ko paklausti prieš pradedant dirbti kartu?

Kartu dirbsite pakankamai trumpą laiką, o su darbo rezultatais gyvensite nemažai metų. Todėl yra labai svarbu tinkamai pasirinkti su kuo dirbti ir kuo pasitikėti. Štai keletas dalykų, kuriuos vertėtų išsiaiškinti.
Kokios emocijos užplūsta žiūrint į atliktų projektų galeriją? Kokį įspūdį susidarėte po pirmo susitikimo?
Kokie yra buvusių klientų atsiliepimai?
Prisiminikite, kad nėra nei blogų, nei kvailų klausimų. Yra tik klausimai, į kuriuos Jums reikia atsakymų. Prieš pradėdami dirbti kartu, viską išsiaiškinkite, kad neturėtumėte abejonių viso projekto metu.

4 ŽINGSNIS

DĖMESYS FUNKCIONALUMUI

Tegu ji dirba jums

Įsivaizduokite save naujoje virtuvėje gaminant maistą atvykusiems svečiams. Kaip Jūs jaučiatės? Ar Jūsų kelionė nuo pjaustymo lentos iki viryklės atrodo sklandi? Ar yra vietos, kur galite pasidėti visus indus ir produktus? Ar patogu?
Virtuvės baldai, turi būti ne tik gražūs, o ir funkcionalūs. Jie turi būti suprojektuoti taip, kad net ir mažiausi daiktai turėtų savo vietą, o Jūs galėtumėte laisvai juos išimti ir panaudojus vėl padėti į vietą.

Patarimas

Svarbiausi elementai virtuvėje yra viryklė, plautuvė ir šaldytuvas. Sudėkite juos trikampiu 1,5 – 2,4 metrų atstumu, kad judėjimas tarp jų būtų sklandus ir patogus.

Pajauskite erdvę

Rekomenduojama virtuvę suskirstyti į funkcines zonas. Tinkamas zonavimas reikalingas, kad viskas virtuvėje būtų patogu ir lengvai pasiekiama.

Pasirinkite išplanavimą

Ergonomiškas išplanavimas yra sukuriamas mintyse turint funkcines erdves. Jos turi būti ten, kur bus naudojami jose saugomi daiktai. Geras erdvių išplanavimas sukurs virtuvę, kuri bus puikiai organizuota ir kuria bus lengva naudotis kiekvieną dieną.

Štai keletas populiarių išplanavimo formų:

virtuves formos

Dažniausiai išskiriamos šios zonos:

MAISTO PRODUKTŲ ZONA.

Šioje zonoje laikomi konservuoti arba ilgalaikiai produktai (tokie kaip cukrus, miltai, ryžiai ir pan.), stovi šaldytuvas.

INDŲ LAIKYMO ZONA.

Šioje zonoje laikomi įvairūs indai ir įrankiai, kiti reikalingi prietaisai, puodeliai, stiklinės.

VALYMO ZONA.

Į šią zoną įeina plautuvė, indaplovė, šiukšliadežė, bei valymo ir plovimo priemonės.

RUOŠOS ZONA.

Čia vyksta įvairūs procesai prieš maisto kepimą ar virimą. Laikomi įvairūs puodai, talpos, įrankiai.

GAMINIMO ZONA.

Čia stovi viryklė, gartraukis, mikrobangų krosnelė. Taip pat kai kurie puodai ir keptuvės, jeigu juos čia laikyti patogiau.

Patarimas

Pagalvokite, kokiame aukštyje laikysite savo dažnai, rečiau ir retai naudojamus daiktus. Dažnai naudojami daiktai turėtų būti saugomi stalviršio aukštyje. Po jais rečiau naudojami. Retai naudojami daiktai gali būti saugomi viršutinėse spintelėse arba pačioje spintelių apačioje.

Gyvenama sala

Didžiulė virtuvė su sala – kiekvienos moters svajonė. Salos ne tik žavios, bet ir funkcionalios, kadangi suteikia daugiau galimybių maisto ruošimui, jo patiekimui ir linksmiems pasisėdėjimams. Sala projektuojama taip, kad aplink ją nereikėtų daug vaikščioti. Gali atrodyti, kad keli žingsniai nieko nepakeis, tačiau maisto ruošimas didelei kompanijai gali prilygti treniruotei sporto salėje. Šią problemą rekomenduojama spręsti saloje įmontuojant kaitlentę arba plautuvę. Taip paversite salą funkcionalia virtuvės baldų dalimi.

5 ŽINGSNIS

IŠSIRINKITE SAVO STILIŲ

Kiekvienas žmogus renkasi stilių pagal savo skonį bei gyvenimo būdą. Gal jau žinote, koks stlius patinka Jums? Jeigu ne, apačioje apžvelgiame keletą populiariausių.

Modernus

Šis stilius pasižymi plastiškomis ritmiškomis linijomis bei formomis, šviesiu koloritu. Modernios virtuvės dažniausiai turi glotnius, blizgius paviršius ir plieno spalvos matomos įrangos. Modernaus stiliaus baldams būdingos medžiagos iš laminuotų drožlių plokštės, odos, stiklo, plastiko, faneruotės, natūralaus medžio.

Klasikinis

Jis pasižymi ritmiškomis, taisyklingos formos detalėmis – įvairios medinės panelės ant sienų, dekoratyviniai lubų, grindų apvadai. Dažniausiai naudojamos natūralios bei labai kokybiškos medžiagos, tokios kaip natūralus raudonmedis. Vyrauja aukso detalės.

Industrinis stilius

Industrinis stilius parodo ir išryškina viską, kas kituose stiliuose yra slepiama. Akcentuojama inžinerijos ir mechanikos išradimų svarba, išryškinamos komunikacijos – neapdengtos sijos, laidai, vamzdžiai, ventiliacija, ortakiai, kanalai. Dažnai naudojami mediniai ir metaliniai paviršiai, pasirenkami plieno ar chromo akcentai, šviestuvai.

Prisiminkite – geras stilius niekada neišeina iš mados.

Skandinaviškas stilius

Būdingas paprastumas, lengvumas, natūralios medžiagos, šviesios sienos, grindys, lubos. Baldai, šviestuvai – lakoniškų paprastų formų. Vyrauja paprastumas ir jaukumas. Spalvų gama gali būti nuo visiškai blyškių atspalvių iki tonų artimų žemei. Virtuvei netikėto įdomumo galima suteikti panaudojant ryškių spalvų.

Gerai suprojektuota virtuvė – tai tobulai sukurtas balansas tarp dizaino ir funkcionalumo. Pagalvokite apie skirtingas apdailos medžiagas. Skirtingų medžiagų deriniai padės sukurti stilingą ir unikalią erdvę.
Projektuojant virtuvę svarbu nepamiršti apšvietimo. Apšvietimas dažniausiai skirstomas į tris zonas: bendrą apšvietimą, valgomojo ir darbo zoną.

Minimalizmas

Tai stilius, kuriame nėra daug daiktų. Tinka tiems, kurie stengiasi atsisakyti bet kokių nebūtinų elementų. Šis stilius stipriai pabrėžia tik tam tikras detales interjere. Dažniausiai naudojamos itin kokybiškos bei natūralios medžiagos – stiklas, medis, metalas. Tai šiuolaikinis – pilnas gyvenimiškos energijos, neperkrautas detalėmis interjeras – žmonėms, žinantiems vertę.

Nepamirškite įsirengti indaplovės. Ji ne tik padės išlaikyti estetišką vaizdą ir švarą, bet ir puikius santykius šeimoje.
Spintelėms elegancijos suteikia paslėptos rankenos ir paspaudimo mechanizmai.
Lentynėlės, mažos talpyklos, pakabinami krepšiai ir peilių laikikliai leidžia efektyviau panaudoti virtuvės erdvę.

Eklektiškas stilius

Tai įvairių stilių skoningas derinys. Tai vienas iš populiariausių interjero stilių, vyraujančių šiuo metu. Taigi nebijokite įvairovės, linksminkitės ir eksperimentuokite.

Patarimas

Indaplovę, plautuvę ir kitus santechnikos prietaisus praktiškiausia montuoti šalia – nereikės atskirų vandens įvadų.

6 ŽINGSNIS

NUSPALVINKITE SAVO VIRTUVĘ

Niekada nenuvertinkite jos galios

Spalva turi galią nuraminti, suteikti komforto, pagyvinti, ar sužadinti. Tai vienas iš daugiausiai emocijų erdvei suteikiančių elementų. Didžiulė virtuvės spalvų įvairovė neretai gali tapti tikru iššūkiu siekiant išsirinkti labiausiai tinkančią.

Patarimas

Renkantis stalviršį svarbiausia – atsparumas. Reiktų žinoti, kad, granitinis stalviršis yra atsparesnis už marmurinį, dirbtinis akmuo turi panašias savybes kaip ir laminuotos plokštės, o tinkamai prižiūrimas medžio masyvas gali tarnauti labai ilgai.

Tamsios spalvos vizualiai sumažina erdvę.

Į kurią pusę yra orientuota gyvenamoji erdvė? Patariama naudoti šiltas spalvas erdvėms, kurios yra orientuotos į šiaurę, kad “sušildytų” patalpą.
Mes instinktyviai tikimės tamsių spalvų po kojomis, vidutiniškai šviesių akių lygyje ir šviesiausių virš galvų.

Patarimas

Renkantis virtuvės spintelių, stalviršio ir virtuvės priedų spalvas, įsitikinkite, jog jos dera su grindų spalva.
Šviesios spalvos praplečia erdvę ir daro ją vizualiai didesne.
Kontrastas (šilta ir šalta, šviesi ir tamsi, ryški ir blyški) padeda subalansuoti estetiką erdvėje.

Štai dalykai, kuriuos renkantis virtuvės spalvas turite apsvarstyti pirmiausia.

SPINTELĖS.

Paprastai virtuvės spintelės užima didžiąją dalį matomos erdvės, todėl rekomenduojama virtuvės spalvų pasirinkimą pradėti būtent nuo jų. Išsirinkite spalvą, kuri geriausiai atspindi Jūsų norimą stilių ir tuomet šia spalva bei jos atspalviais žaiskite apsvarstydami įvairius virtuvės dizaino pasirinkimus.

STALVIRŠIS.

Antras labiausiai matomas ir spalvinę įtaką darantis objektas Jūsų virtuvėje yra stalviršis. Įsitikinkite, jog jo spalva yra parinkta tinkamai, nes ji turi apjungti bendrą virtuvės erdvę.

VIRTUVĖS PRIEDAI.

Plautuvė, maišytuvai, buitinė technika, gartraukis ir kiti virtuvės priedai gali smarkiai įtakoti bendrą stilių. Renkantis virtuvės spalvas būtina apsvarstyti minėtų priedų spalvą, nes neteisingai parinktos priedų spalvos gali sugadinti visą virtuvės dizainą.

7 ŽINGSNIS

GAMYBA IR MONTAVIMAS

Atsipalaiduokite

Jeigu nusprendėte dirbti su profesionalais, dabar galite atsipalaiduoti ir leisti jiems daryti tai, ką jie išmano geriausiai. Jau greitai Jūsų svajonės pavirs realybe. Žinoma, tai nenutiks iš karto, taigi pasiruoškite truputi palaukti.

 

Pasikalbėkime:

+370 601 64426
agne@woodiamo.lt

Svajonių virtuvės įrengimo gidas

Individualaus dizaino baldų projektavimas ir gamyba Jūsų interjerui

7 paprasti žingsniai, kurie jūsų svajonę pavers realybe

Gyvenamosios erdvės projektavimas prasideda nuo dviejų pagrindinių erdvių išplanavimo. Viena iš jų – virtuvė. Joje nuolat “verda” gyvenimas: susiburia visa šeima, draugai, ruošiami gardžiausi patiekalai ir puikiai leidžiamas laikas.

Virtuvės baldai projektuojami taip, kad kuo geriau atitiktų individualius poreikius, būtų ergonomiški ir funkcionalūs. Reikia pripažinti, kad virtuvės projektavimas ir įrengimas nors ir įdomus, dažnai yra nelengvas procesas. Ypač jei tai darote pirmą kartą.

Norėdami Jums padėti sėkmingai įsirengti savo svajonių virtuvę, šiame gide aptarsime 7 paprastus žingsnius ir daugybę praktinių patarimų, kurie leis pradėti mėgautis naujaja virtuve kuo greičiau.

1 ŽINGSNIS

Planas

Planavimas lemia sėkmę

Virtuvė – dažnai vadinama namų branduoliu arba širdimi. Joje Jūs gaminate maistą, valgote, pramogaujate, o kartais visa tai darote net vienu metu. Todėl labai svarbu, kad joje viskas būtų kruopščiai apgalvota, stilinga, ergonomiška ir derėtų prie Jūsų interjero. Juk kokybiškai įrengta virtuvė vidutiniškai tarnauja apie 15 metų. Todėl svarbu, kad ji būtų įrengta ne tik profesionaliai, bet ir derėtų prie Jūsų interjero.

Patarimas

Jei tik yra galimybė, rekomenduojama apjungti virtuvės, valgomojo ir svetainės erdves. Ši aktyvi zona yra kertinė namų vieta, nes joje praleidžiama daugiausia laiko.

Tik nepamirškite, suderinti virtuvės ir besijungiančių patalpų interjero stilių, kad ji taptų harmoningos visumos dalimi.

Sukurta jums

Pirmiausia reikia išssiaiškinti, kas yra svarbu Jums. Planuojant virtuvę reikia gerai apgalvoti, kokia bus jos paskirtis. Ar ji bus tik maisto ruošimo vieta? O gal ji bus svarbiausia Jūsų namų erdvė, kurioje daug laiko praleisite pasisėdėjimui su šeima ar draugais? Nuo panašios vizijos ir reikėtų pradėti savo virtuvės planavimą.

Keletas klausimų, kuriuos galite apsvarstyti:

Ar Jūsų virtuvė bus naudojama:

A – tik maisto gaminimui?

B – maisto gaminimui ir valgymui?

C – maisto gaminimui, valgymui ir laiko leidimui? Ar dažnai rengiate pasilinksminimus? Kiek draugų dažniausiai dalyvauja?
Kokio stiliaus virtuvės norite? Ar ji derės su kitų erdvių interjeru?

Įsijauskite

Dabar yra laikas, kai galite leisti savo vaizduotei šėlti, analizuodami daugybę skirtingų stilių. Nustebsite, kaip greitai naujosios virtuvės vizija gims Jūsų galvoje. Nepamirškite užsirašinėti kylančias idėjas ir rinkti patinkančias nuotraukas. Visa tai bus naudinga pirmojo susitikimo su baldų projektuotojais metu.

2 ŽINGSNIS

NUSISTATYKITE BIUDŽETĄ

Leisti sau daugiau ar mažiau

Pagalvokite apie tai, kur turėtumėte išleisti daugiau ir kur galėtumėte pataupyti. Pavyzdžiui, profesionalų paslaugos gali kainuoti šiek tiek brangiau, bet profesionaliai ir kokybiškai suprojektuota bei sumontuota virtuvė bus patogesnė naudotis, žymiai ilgiau išlaikys savo prekinę išvaizdą ir stabilią konstrukciją. Sutaupę pinigų sumą, kuri dabar Jums atrodo nemaža, po 3-5 metų tikrai pasigailėsite jos neišleidę.

Paverskite savo svajonių virtuvę realybe

Yra labai lengva užsisvajoti ir neįvertinti savo galimybių. To pasekoje virtuvės kaina gali smarkiai išaugti ir vėliau nemaloniai nustebinti. Labai svarbu, kad savo projektui nusistatytumėte aiškų ir pasiekiamą biudžetą . Kai jį jau turite, galime keliauti toliau.

Patarimas

Apgalvokite, kiek prireikus galėtumėte viršyti biudžetą, jei atsirastų nenumatytų išlaidų.

Stebuklingo skaičiaus radimas

Kai jau maždaug žinote, ko norite ir kiek galite tam skirti, pats laikas susitikti su profesionalais. Jie pasakys, ar Jūsų tikslai yra pasiekiami su planuojamu biudžetu. Darbas su profesionalais padės efektyviau susiplanuoti ir pasiekti norimą rezultatą biudžeto ribose. Prisiminkite, kad virtuvės įrengimas paprastai kainuoja daugiau negu dažnai yra įsivaizduojama. Todėl įsitikinkite, kad visus norus atidžiai apsvarstėte.

3 ŽINGSNIS

RINKITĖS PROFESIONALUS

Skirtumas tarp gero ir puikaus

Gerai įrengta virtuvė yra ta, kuri yra ergonomiška, patvari ir dera prie bendro interjero. Todėl yra daug privalumų renkantis, kad svajonę įgyvendintų profesionalai. Projektavimo klaidos ir neprofesionalus darbas gali ne tik sugadinti Jūsų naujosios virtuvės vaizdą, bet ir sukelti dideles problemas ateityje, kurias sutvarkyti ne tik kad kainuos, bet ir užims nemažai laiko. Profesionalai Jums patars dėl technologinių ir ergonominių sprendimų, naujausių tendencijų, medžiagų, įrangos ir kitų priedų.

Patarimas

Ar bendraujate su profesionalais? Juos atskirsite pagal sujungtų detalių kokybę ir preciziškumą.

Ko paklausti prieš pradedant dirbti kartu?

Kartu dirbsite pakankamai trumpą laiką, o su darbo rezultatais gyvensite nemažai metų. Todėl yra labai svarbu tinkamai pasirinkti su kuo dirbti ir kuo pasitikėti. Štai keletas dalykų, kuriuos vertėtų išsiaiškinti.
Kokios emocijos užplūsta žiūrint į atliktų projektų galeriją? Kokį įspūdį susidarėte po pirmo susitikimo?
Kokie yra buvusių klientų atsiliepimai?
Prisiminikite, kad nėra nei blogų, nei kvailų klausimų. Yra tik klausimai, į kuriuos Jums reikia atsakymų. Prieš pradėdami dirbti kartu, viską išsiaiškinkite, kad neturėtumėte abejonių viso projekto metu.

4 ŽINGSNIS

DĖMESYS FUNKCIONALUMUI

Tegu ji dirba jums

Įsivaizduokite save naujoje virtuvėje gaminant maistą atvykusiems svečiams. Kaip Jūs jaučiatės? Ar Jūsų kelionė nuo pjaustymo lentos iki viryklės atrodo sklandi? Ar yra vietos, kur galite pasidėti visus indus ir produktus? Ar patogu?
Virtuvės baldai, turi būti ne tik gražūs, o ir funkcionalūs. Jie turi būti suprojektuoti taip, kad net ir mažiausi daiktai turėtų savo vietą, o Jūs galėtumėte laisvai juos išimti ir panaudojus vėl padėti į vietą.

Patarimas

Svarbiausi elementai virtuvėje yra viryklė, plautuvė ir šaldytuvas. Sudėkite juos trikampiu 1,5 – 2,4 metrų atstumu, kad judėjimas tarp jų būtų sklandus ir patogus.

Pajauskite erdvę

Rekomenduojama virtuvę suskirstyti į funkcines zonas. Tinkamas zonavimas reikalingas, kad viskas virtuvėje būtų patogu ir lengvai pasiekiama.

Pasirinkite išplanavimą

Ergonomiškas išplanavimas yra sukuriamas mintyse turint funkcines erdves. Jos turi būti ten, kur bus naudojami jose saugomi daiktai. Geras erdvių išplanavimas sukurs virtuvę, kuri bus puikiai organizuota ir kuria bus lengva naudotis kiekvieną dieną.

Štai keletas populiarių išplanavimo formų:

virtuves formos

Dažniausiai išskiriamos šios zonos:

MAISTO PRODUKTŲ ZONA.

Šioje zonoje laikomi konservuoti arba ilgalaikiai produktai (tokie kaip cukrus, miltai, ryžiai ir pan.), stovi šaldytuvas.

INDŲ LAIKYMO ZONA.

Šioje zonoje laikomi įvairūs indai ir įrankiai, kiti reikalingi prietaisai, puodeliai, stiklinės.

VALYMO ZONA.

Į šią zoną įeina plautuvė, indaplovė, šiukšliadežė, bei valymo ir plovimo priemonės.

RUOŠOS ZONA.

Čia vyksta įvairūs procesai prieš maisto kepimą ar virimą. Laikomi įvairūs puodai, talpos, įrankiai.

GAMINIMO ZONA.

Čia stovi viryklė, gartraukis, mikrobangų krosnelė. Taip pat kai kurie puodai ir keptuvės, jeigu juos čia laikyti patogiau.

Patarimas

Pagalvokite, kokiame aukštyje laikysite savo dažnai, rečiau ir retai naudojamus daiktus. Dažnai naudojami daiktai turėtų būti saugomi stalviršio aukštyje. Po jais rečiau naudojami. Retai naudojami daiktai gali būti saugomi viršutinėse spintelėse arba pačioje spintelių apačioje.

Gyvenama sala

Didžiulė virtuvė su sala – kiekvienos moters svajonė. Salos ne tik žavios, bet ir funkcionalios, kadangi suteikia daugiau galimybių maisto ruošimui, jo patiekimui ir linksmiems pasisėdėjimams. Sala projektuojama taip, kad aplink ją nereikėtų daug vaikščioti. Gali atrodyti, kad keli žingsniai nieko nepakeis, tačiau maisto ruošimas didelei kompanijai gali prilygti treniruotei sporto salėje. Šią problemą rekomenduojama spręsti saloje įmontuojant kaitlentę arba plautuvę. Taip paversite salą funkcionalia virtuvės baldų dalimi.

woodiamo

5 ŽINGSNIS

IŠSIRINKITE SAVO STILIŲ

Kiekvienas žmogus renkasi stilių pagal savo skonį bei gyvenimo būdą. Gal jau žinote, koks stlius patinka Jums? Jeigu ne, apačioje apžvelgiame keletą populiariausių.

Modernus

Šis stilius pasižymi plastiškomis ritmiškomis linijomis bei formomis, šviesiu koloritu. Modernios virtuvės dažniausiai turi glotnius, blizgius paviršius ir plieno spalvos matomos įrangos. Modernaus stiliaus baldams būdingos medžiagos iš laminuotų drožlių plokštės, odos, stiklo, plastiko, faneruotės, natūralaus medžio.

Klasikinis

Jis pasižymi ritmiškomis, taisyklingos formos detalėmis – įvairios medinės panelės ant sienų, dekoratyviniai lubų, grindų apvadai. Dažniausiai naudojamos natūralios bei labai kokybiškos medžiagos, tokios kaip natūralus raudonmedis. Vyrauja aukso detalės.

Minimalizmas

Tai stilius, kuriame nėra daug daiktų. Tinka tiems, kurie stengiasi atsisakyti bet kokių nebūtinų elementų. Šis stilius stipriai pabrėžia tik tam tikras detales interjere. Dažniausiai naudojamos itin kokybiškos bei natūralios medžiagos – stiklas, medis, metalas. Tai šiuolaikinis – pilnas gyvenimiškos energijos, neperkrautas detalėmis interjeras – žmonėms, žinantiems vertę.

Skandinaviškas stilius

Būdingas paprastumas, lengvumas, natūralios medžiagos, šviesios sienos, grindys, lubos. Baldai, šviestuvai – lakoniškų paprastų formų. Vyrauja paprastumas ir jaukumas. Spalvų gama gali būti nuo visiškai blyškių atspalvių iki tonų artimų žemei. Virtuvei netikėto įdomumo galima suteikti panaudojant ryškių spalvų.

Industrinis stilius

Industrinis stilius parodo ir išryškina viską, kas kituose stiliuose yra slepiama. Akcentuojama inžinerijos ir mechanikos išradimų svarba, išryškinamos komunikacijos – neapdengtos sijos, laidai, vamzdžiai, ventiliacija, ortakiai, kanalai. Dažnai naudojami mediniai ir metaliniai paviršiai, pasirenkami plieno ar chromo akcentai, šviestuvai.

Eklektiškas stilius

Tai įvairių stilių skoningas derinys. Tai vienas iš populiariausių interjero stilių, vyraujančių šiuo metu. Taigi nebijokite įvairovės, linksminkitės ir eksperimentuokite.

Prisiminkite – geras stilius niekada neišeina iš mados.

Gerai suprojektuota virtuvė – tai tobulai sukurtas balansas tarp dizaino ir funkcionalumo. Pagalvokite apie skirtingas apdailos medžiagas. Skirtingų medžiagų deriniai padės sukurti stilingą ir unikalią erdvę.
Projektuojant virtuvę svarbu nepamiršti apšvietimo. Apšvietimas dažniausiai skirstomas į tris zonas: bendrą apšvietimą, valgomojo ir darbo zoną.
Nepamirškite įsirengti indaplovės. Ji ne tik padės išlaikyti estetišką vaizdą ir švarą, bet ir puikius santykius šeimoje.
Spintelėms elegancijos suteikia paslėptos rankenos ir paspaudimo mechanizmai.
Lentynėlės, mažos talpyklos, pakabinami krepšiai ir peilių laikikliai leidžia efektyviau panaudoti virtuvės erdvę.

Patarimas

Indaplovę, plautuvę ir kitus santechnikos prietaisus praktiškiausia montuoti šalia – nereikės atskirų vandens įvadų.

6 ŽINGSNIS

NUSPALVINKITE SAVO VIRTUVĘ

Niekada nenuvertinkite jos galios

Spalva turi galią nuraminti, suteikti komforto, pagyvinti, ar sužadinti. Tai vienas iš daugiausiai emocijų erdvei suteikiančių elementų. Didžiulė virtuvės spalvų įvairovė neretai gali tapti tikru iššūkiu siekiant išsirinkti labiausiai tinkančią.

Patarimas

Renkantis stalviršį svarbiausia – atsparumas. Reiktų žinoti, kad, granitinis stalviršis yra atsparesnis už marmurinį, dirbtinis akmuo turi panašias savybes kaip ir laminuotos plokštės, o tinkamai prižiūrimas medžio masyvas gali tarnauti labai ilgai.

Tamsios spalvos vizualiai sumažina erdvę.

Į kurią pusę yra orientuota gyvenamoji erdvė? Patariama naudoti šiltas spalvas erdvėms, kurios yra orientuotos į šiaurę, kad “sušildytų” patalpą.
Mes instinktyviai tikimės tamsių spalvų po kojomis, vidutiniškai šviesių akių lygyje ir šviesiausių virš galvų.

Patarimas

Renkantis virtuvės spintelių, stalviršio ir virtuvės priedų spalvas, įsitikinkite, jog jos dera su grindų spalva.
Šviesios spalvos praplečia erdvę ir daro ją vizualiai didesne.
Kontrastas (šilta ir šalta, šviesi ir tamsi, ryški ir blyški) padeda subalansuoti estetiką erdvėje.

Štai dalykai, kuriuos renkantis virtuvės spalvas turite apsvarstyti pirmiausia.

SPINTELĖS.

Paprastai virtuvės spintelės užima didžiąją dalį matomos erdvės, todėl rekomenduojama virtuvės spalvų pasirinkimą pradėti būtent nuo jų. Išsirinkite spalvą, kuri geriausiai atspindi Jūsų norimą stilių ir tuomet šia spalva bei jos atspalviais žaiskite apsvarstydami įvairius virtuvės dizaino pasirinkimus.

STALVIRŠIS.

Antras labiausiai matomas ir spalvinę įtaką darantis objektas Jūsų virtuvėje yra stalviršis. Įsitikinkite, jog jo spalva yra parinkta tinkamai, nes ji turi apjungti bendrą virtuvės erdvę.

VIRTUVĖS PRIEDAI.

Plautuvė, maišytuvai, buitinė technika, gartraukis ir kiti virtuvės priedai gali smarkiai įtakoti bendrą stilių. Renkantis virtuvės spalvas būtina apsvarstyti minėtų priedų spalvą, nes neteisingai parinktos priedų spalvos gali sugadinti visą virtuvės dizainą.

7 ŽINGSNIS

GAMYBA IR MONTAVIMAS

Atsipalaiduokite

Jeigu nusprendėte dirbti su profesionalais, dabar galite atsipalaiduoti ir leisti jiems daryti tai, ką jie išmano geriausiai. Jau greitai Jūsų svajonės pavirs realybe. Žinoma, tai nenutiks iš karto, taigi pasiruoškite truputi palaukti.

Sėkmė!

Sveikiname sėkmingai įgyvendinus savo svajonių virtuvės įrengimą. Linkime skanių ir gražių akimirkų!

Pasikalbėkime:

+370 601 64426
agne@woodiamo.lt